+48 605 681 104 contact@wores.eu

Obszar Działalności

Zajmujemy się budowaniem, rozwijaniem i integracją w przemyśle nowoczesnych algorytmów i metod matematycznych.

Tworzymy modele symulacyjne i wykonujemy symulacje komputerowe w środowisku COMSOL Multiphysics, które umożliwia wizualizację i analizę pracy zaprojektowanego urządzenia w warunkach zbliżonych do rzeczywistych.

COMSOL jest narzędziem programistycznych służących do symulacji urządzeń, które łączą w sobie funkcje elektroniczne, mechaniczne, szereg efektów cieplnych, akustycznych czy związanych z przepływami cieczy. Pozwala inżynierom projektującym, tworzącym lub rozwijającym nowe produkty na szybkie prototypowanie, wizualizację oraz analizę złożonych urządzeń.

Narzędzie to skojarzone jest z matematycznym opisem i symulacją zachodzących w projektowanym urządzeniu procesów fizykalnych. Dzięki temu możliwe jest iteracyjne poprawianie, testowanie, optymalizacja projektu urządzenia bez tworzenia rzeczywistego prototypu.

 

Rosnące możliwości komputerów pozwalają na wykorzystanie komputerowych symulacji w codziennej praktyce inżynierskiej. Poprzez symulację złożonych systemów można określić i zrozumieć ich zachowanie stosunkowo niskim kosztem.

Wykorzystanie symulacji pozwala zredukować czasochłonne badania teoretyczne, uniknąć budowy wielu prototypów urządzenia, których działanie jest trudne do przewidzenia oraz związanych z tym złożonych i kosztownych testów.

Masz pytania? Zadzwoń!

+48 605 681 104